Prepregy

Prepregy jsou systémy připravené k okamžitému použití, které se zpracovávají bez dalšího přidávání vláknité výztuže nebo pryskyřice. Jako předimpregnovaná vlákna nebo tkaniny obsahují prepregy homogenně rozložená vlákna se systémem pryskyřice, ve které je již obsaženo vytvrzovací činidlo. Vyvážený poměr obsahu vláknové výztuže a pryskyřice, který je téměř individuálně nastavitelný, vede ke zjednodušení zpracování a zvyšuje kvalitu výrobku ve srovnání s běžným zpracováním. Kromě toho konzistentní kvalita a individuálně regulovatelná tloušťka vrstvy umožňují použití prepregů pro sériovou výrobu.

Vytvrzování je iniciováno zvýšenou teplotou a zvýšeným tlakem ve výrobním procesu. Speciální systémy prepregů umožňují vytvrzování při nízkých teplotách mimo autoklávy. Prepregy jsou k dispozici v různých kombinacích tkaniny (skleněné, uhlíkové, aramidové atd.) a pryskyřičné matrice (epoxidová pryskyřice, fenolová pryskyřice) a dodávají se jako systém na bázi rozpouštědel a nebo jako systém na bázi taveniny za tepla. Prepregy jsou ideální pro použití v široké škále průmyslových odvětví, jako je doprava, námořní průmysl, zdravotnictví a ortopedie.

Splňují vysoké požadavky normy EN 45545-2 pro použití v železniční dopravě, UL94 V-0 pro použití v automobilovém průmyslu a FAR / JAR 25.853 a CS 25.853 pro nehořlavost v interiérech letadel.

Jsme Vám plně k dispozici při výběru produktů přizpůsobených Vašim individuálním úkolům a projektů s řešeními na míru. Pro návrh správného materiálu nebo s konkrétní poptávkou nás, prosím, kontaktujte na adam.vondra@bisi.cz

Adam Vondra

Kontaktní osoba

Adam Vondra


email   phone